Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

8 nejlepších videí o odpadech

SciShow je skvělý YouTube kanál, který je plný informací z oblasti vědy. V tomto videu například Hank Green ukazuje, co se děje s odpadem poté, co ho vyhodíte do koše. Dozvíte se, jak fungují magnetické separátory, rotační odlučovače a mnoho dalších. Pokud vás zajímá, jak se odděluje papír, kov, plechovky a další od ostatního odpadu, pusťte si toto video.

Napadlo vás někdy, co se děje s PET lahví, když ji vyhodíte? V následujícím videu se můžete podívat na životní příběh dokonce tří z nich.

Záběry, které vám vyrazí dech. Oceány plné plastů ovlivňující život všech živočichů. Dokážete si vůbec představit, jak velké množství plastů naleznete v žaludku mořských ptáků? To a mnohem více ukazuje video Organizace spojených národů, které prostě musíte vidět.

Víte, jaké existují cesty, kterými můžete zredukovat množství odpadu? To vám ukáže animované video vytvořené pro projekt Evropské unie „Waste to Energy“. Dozvíte se v něm čtyři základní způsoby redukce odpadu a video vám představí zajímavé způsoby přeměny odpadu na energii.

Sem tam nějaká ryba, ale jinak hromady plastového odpadu. To ukazuje video, které natočil britský potápěč Rich Horner. Minuta a patnáct sekund stačí k tomu, abychom si udělali smutnou představu o tom, jak vypadají naše oceány. Toto video bylo natočeno 20 kilometrů od indonéského ostrova Bali.

Pusťte si animované video britské společnosti Natracare, které bez jediného slova dokáže popsat celý problém současné konzumní společnosti. Video ukazuje, jak naše nákupní chování ovlivňuje celou planetu.

Aniž bychom si to uvědomovali, děláme někdy při třídění odpadu chyby. Chcete vědět, jak třídit odpad správně a jaké nejčastější chyby se vyskytují při třídění odpadu? V tom případě se koukněte na české video od společnosti E.ON.

Na závěr jeden originální způsob, jak využít PET lahve. Přišli s ním studenti v Kamerunu, kteří hledali způsoby, jak zredukovat množství plastového odpadu. Jejich nápad pomůže nejen s recyklací plastového odpadu, ale také zlepší možnosti lokálního rybolovu.

Publikováno 16. 03. 18 v kategorii Třídění odpadu, Zajímavosti |

Starší příspěvky:
Náhrada za PET lahve

Proč utrácet peníze za balenou vodu, když vám doma teče z kohoutku pitná voda. Není to ale jen o penězích, ale...

5 nejčastějších omylů při třídění odpadu

Víte, že pouze 10 % lidí ví jak třídit odpad správně? To je velmi nízké číslo, a proto jsme pro...

Životní prostředí: Problémy s pitnou vodou v Čechách

Pitnou vodou se aktuálně zabývá celý svět. Zatímco v České republice nám pořád teče z kohoutků, jiné části světa vysychají. A podle...

Kosti, zbytky masa a mastnota z pečení. Patří do směsného odpadu?

Zbyly vám po nedělním obědě kosti od masa? Nebo plný hrnec fritovacího oleje? Nějak tušíte, že do směsného odpadu byste...

Jak na zahradní odpad

Kdo by nechtěl mít pečlivě upravenou zahradu. Co ale dělat se shrabaným listím, posekanou trávou či větvemi z prořezaných stromů?

Zavřít