Objednat kontejner nebo materiál
Mozaika
Mozaika

5 videí, která vás přimějí třídit odpad

Váháte ve své domácnosti se tříděním odpadu? Říkáte si, že se stejně vše smíchá na jedné skládce? Podívejte se na…

Obrázek pruhů
Obrázek mozaiky Obrázek mozaiky

Váháte ve své domácnosti se tříděním odpadu? Říkáte si, že se stejně vše smíchá na jedné skládce? Podívejte se na motivační videa, která vás přimějí třídit odpad, a zjistěte, jak je to s nejčastějšími mýty o třídění odpadu.

Video o tom, proč třídit odpad

Česko na tom není se tříděním odpadu vůbec špatně. Přesto máme stále ještě rezervy. Tříděním odpadu přispíváme ke zlepšení životního prostředí. Podívejte se, jaké důvody by vás měly přimět třídit odpad.

Video o plastech a jejich třídění

Víte, že průměrný Čech vyprodukuje kolem 100 kg plastového odpadu ročně? A že 90 % odpadů v oceánech tvoří plast? Podívejte se na video, které vás seznámí s dopady plastového odpadu na životní prostředí. Třeba po něm už nikdy nevyhodíte lahev od limonády do běžné popelnice.

Video o odpadu na skládkách

Nevytříděný odpad putuje na skládky. Co se na nich s odpady děje a jak to na takové skládce funguje? Podívejte se na video a zjistěte, proč je užitečné odpad třídit, aby na skládkách nekončil a co nejvíce ho bylo znovu recyklováno.

Video o mýtech o třídění odpadu

O třídění odpadu kolují různé mýty. V tomto videu zjistíte, co je a není pravda. Podívejte se, jak se třídí plast, papír, sklo nebo kartony od nápojů. Uvidíte také, co se děje například s plastem a jaké nové výrobky mohou z vytříděných PET lahví vzniknout.

Video o nejčastějších chybách při třídění odpadu

Když už odpad třídíte, jste si jisti, že správně? V tomto videu se seznámíte například s tím, kam vyhodit mokrý nebo znečistění papír, například krabici od pizzy. Ta totiž do kontejneru na papír nepatří. Dozvíte se také, kam správně vyhodit nápojové kelímky, například od kávy nebo limonády.

Přehrát celé video na YouTube