Objednat kontejner nebo materiál
Mozaika
Mozaika

5 nejčastějších omylů při třídění odpadu

Víte, že pouze 10 % lidí ví jak třídit odpad správně? To je velmi nízké číslo, a proto jsme pro…

Obrázek pruhů
Obrázek mozaiky Obrázek mozaiky

Víte, že pouze 10 % lidí ví jak třídit odpad správně? To je velmi nízké číslo, a proto jsme pro vás připravili článek o tom, jakých nejčastějších chyb se při třídění odpadu dopouštíme.

Rulička od toaletního papíru a obal na vajíčka

Ačkoli by se mohlo zdát, že rulička od toaletního papíru a obal na vajíčka patří do kontejneru na papír, opak je pravdou. Jsou totiž vyrobeny z papíru, který byl již několikrát zrecyklován a jejich využití je tedy konečné. Můžete je proto hodit do směsného odpadu, nebo je dát do bioodpadu.

Zrcadlo

Zrcadlo v žádném případě nepatří do kontejneru na sklo. Důvod je jednoduchý. Kromě toho, že obsahuje sklo, je jeho součástí také kov, a ten rozhodně mezi sklo nepatří. Stará a rozbitá zrcadla proto vyhazujte do kontejneru na směsný odpad.

Polystyren

Pokud přemýšlíte, zda můžete dát polystyren do plastu, již neváhejte. Polystyren do kontejneru na plast patří. Nezapomeňte na to i ve chvíli, kdy budete vyhazovat nejrůznější termoobaly od jídla. Dejte si ale pozor na polystyren, na kterém je omítka, ten by se měl vyhodit jako stavební odpad.

Papírové kapesníky

Papírové kapesníky do kontejneru na papír nepatří. Důvody jsou především hygienické. Posmrkané kapesníky vyhoďte rovnou do komunálního odpadu. Do papíru také nepatří obaly, které jsou nějakým způsobem znečištěny, například krabice od pizzy.

Televize a monitory

Do červených kontejnerů patří pouze drobná elektrozařízení, jako jsou kalkulačky, telefony, holicí strojky, ale také baterie. Televize, monitory, úsporné žárovky, zářivky nebo domácí spotřebiče do nich nepatří. Odvezte je proto do sběrného dvora.

Kam se vyhazuje další odpad, jako jsou nápojové kelímky, se dozvíte například v tomto videu:

Přehrát celé video na YouTube