Nejrychlejší kontejnery v Praze
Objednávejte na 602 20 30 44 Po - ne od 6:00 do 22:00 hod.

5 nejčastějších omylů při třídění odpadu

Víte, že pouze 10 % lidí ví jak třídit odpad správně? To je velmi nízké číslo, a proto jsme pro vás připravili článek o tom, jakých nejčastějších chyb se při třídění odpadu dopouštíme.

Rulička od toaletního papíru a obal na vajíčka

Ačkoli by se mohlo zdát, že rulička od toaletního papíru a obal na vajíčka patří do kontejneru na papír, opak je pravdou. Jsou totiž vyrobeny z papíru, který byl již několikrát zrecyklován a jejich využití je tedy konečné. Můžete je proto hodit do směsného odpadu, nebo je dát do bioodpadu.

Zrcadlo

Zrcadlo v žádném případě nepatří do kontejneru na sklo. Důvod je jednoduchý. Kromě toho, že obsahuje sklo, je jeho součástí také kov, a ten rozhodně mezi sklo nepatří. Stará a rozbitá zrcadla proto vyhazujte do kontejneru na směsný odpad.

Polystyren

Pokud přemýšlíte, zda můžete dát polystyren do plastu, již neváhejte. Polystyren do kontejneru na plast patří. Nezapomeňte na to i ve chvíli, kdy budete vyhazovat nejrůznější termoobaly od jídla. Dejte si ale pozor na polystyren, na kterém je omítka, ten by se měl vyhodit jako stavební odpad.

Papírové kapesníky

Papírové kapesníky do kontejneru na papír nepatří. Důvody jsou především hygienické. Posmrkané kapesníky vyhoďte rovnou do komunálního odpadu. Do papíru také nepatří obaly, které jsou nějakým způsobem znečištěny, například krabice od pizzy.

Televize a monitory

Do červených kontejnerů patří pouze drobná elektrozařízení, jako jsou kalkulačky, telefony, holicí strojky, ale také baterie. Televize, monitory, úsporné žárovky, zářivky nebo domácí spotřebiče do nich nepatří. Odvezte je proto do sběrného dvora.

Kam se vyhazuje další odpad, jako jsou nápojové kelímky, se dozvíte například v tomto videu:

Publikováno 01. 03. 18 v kategorii Třídění odpadu |

Starší příspěvky:
Životní prostředí: Problémy s pitnou vodou v Čechách

Pitnou vodou se aktuálně zabývá celý svět. Zatímco v České republice nám pořád teče z kohoutků, jiné části světa vysychají. A podle...

Kosti, zbytky masa a mastnota z pečení. Patří do směsného odpadu?

Zbyly vám po nedělním obědě kosti od masa? Nebo plný hrnec fritovacího oleje? Nějak tušíte, že do směsného odpadu byste...

Jak na zahradní odpad

Kdo by nechtěl mít pečlivě upravenou zahradu. Co ale dělat se shrabaným listím, posekanou trávou či větvemi z prořezaných stromů?

10 tipů na snížení množství odpadu v domácnosti

Podle údajů Ministerstva životního prostředí bylo vyprodukováno v roce 2016 v České republice 34,2 milionů tun odpadů. Na jednoho obyvatele je to 3 241...

Odpad jako zdroj energie

Náš současný způsob života má za následek výrazný nárůst odpadu ve světě, který představuje jeden z globálních problémů.

Zavřít