Objednat kontejner nebo materiál
Mozaika
Mozaika

Potřebujete kontejner? Poradíme Vám, co a jak

Jednou za čas mohou nastat situace, při nichž se budete muset zbavit většího množství odpadu. Jde např. o stavby, rekonstrukce,…

Obrázek pruhů
Obrázek mozaiky Obrázek mozaiky

Jednou za čas mohou nastat situace, při nichž se budete muset zbavit většího množství odpadu. Jde např. o stavby, rekonstrukce, vyklizení budov (při stěhování, pozůstalosti) apod. Jak v takovém případě postupovat?

Siegl kontejnery

Kdy si nechat přistavit kontejner?

V některých případech se lze odpadu zbavit vlastními silami, nicméně v průběhu náročnějších prací si s největší pravděpodobností sami neporadíte. Jak v takové situaci postupovat? Zřejmě nejschůdnějším řešením je obrátit se na specializovanou firmu, která se výše nastíněnými činnostmi zabývá. To znamená, že si můžete nechat přistavit kontejner, jejž následně firma sama odveze, a pochopitelně i samotnou stavbu, rekonstrukci či vyklizení nemovitosti můžete svěřit do rukou druhé straně.

Přistavení kontejneru je ovšem zcela zásadní, neboť jinak se bude odpad hromadit. Kontaktujte proto vybranou firmu s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že v momentě zahájení prací bude kontejner na svém místě. Ovšem pozor! I jeho umístění může být problémem. Budou-li práce probíhat jen na vašem pozemku, je vše bez komplikací, nicméně zejména ve městech (např. při vyklizení bytu) si budete muset obstarat povolení a zaplatit poplatek. V každém případě je dobré prostudovat si konkrétní vyhlášku, jež se v jednotlivých obcích liší.

Mohlo by Vás zajímat: prohlédněte si např. vyhlášku o místním poplatku za užívání veřejného prostranství v Praze.

Velikost a cena přistaveného kontejneru

Jednotlivé společnosti pochopitelně mohou ve většině případů poskytnout kontejnery ve více velikostech, tedy jak menší (např. 3 m3), tak větší (i 40 m3). Zkuste tedy odhadnout, jakou velikost kontejneru budete potřebovat, případně si nechte poradit. V každém případě při výpočtu ceny hraje roli více faktorů. V prvé řadě záleží na druhu odpadu, který budete do kontejneru vyhazovat.

Na závěr bychom rádi upozornili na dobu, po kterou budete kontejner používat. Je vhodné se dohodnout na časovém využití kontejneru nejen s vybranou firmou, ale rovněž s příslušnými úřady, pokud bude umístěn na veřejném prostranství. Pak byste neměli mít žádný problém…

Přehrát celé video na YouTube